ORDINACE PL , MUDr.Naděžda Sehnalová 2016

 

V ordinaci provádíme léčebnou péči o akutní i chronické pacienty, a také preventivní a závodní péči. V posledním roce mírně stoupnul počet pacientů a ošetření zřejmě z důvodu nově přistěhovaných občanů v Obříství.

V roce 2016 jsme  provedli  850 prevencí a 275 preventivních vyšetření stolice  u lidí nad 50 let. Mnoho pacientů je koagulovaných warfarinem s nutností monitorace – Quick vyšetření. Těchto jsme provedli v ordinaci 510 s okamžitě známým výsledkem, což je velkou výhodou, ale zdaleka ne samozřejmostí v jiných ambulancích. Zrovna tak CRP vyšetření, EKG vyšetření a Holter TK s počtem 3 vyšetření týdně - celkem 112 vyšetření za rok 2016.

 

 

Jistě sledujete, že je ve zdravotnictví méně personálu nežli  je potřeba.  Nemocných přibývá a personálu je stejně nebo méně. Přesto však je zdravotní péče v naší republice poskytována na vysoké úrovni, srovnatelné s jinými vyspělými státy a stále bezplatná! Tato péče je poskytována na úkor zdravotníků, kteří pracují nad rámec svých pracovních povinností, mnohdy bez odpočinku a ještě se musí pravidelně vzdělávat. Na druhé straně naši klienti-pacienti  jsou zvyklí zdravotní péči nejen využívat, ale často i zneužívat.

Často chybí na obou stranách „lékař /sestra/ a pacient“  trpělivost, pokora , tolerance a někdy i slušnost.

Byla bych ráda, kdyby všichni nejprve zhodnotili sebe a potom druhé. 

Potěšilo by mě, kdyby si každý zhodnotil své zdraví a udělal sám pro sebe, co může. Časté návštěvy v mojí ordinaci  jsou o různých doporučeních a opatřeních, které Vám můžou změnit život a Vaše zdraví a přitom jsou nejjednodušší, nejlevnější a pro tělo nejpřirozenější.

 

 Stále platí: že než jdete k lékaři, ptejte se, co pro své zdraví můžete udělat Vy sami, jelikož lékař je často „jen“ průvodcem Vaším zdravím a životním stylem!

 

Sledujte prosím moje web. stránky, kde jsou k dispozici všechny údaje ohledně ordinace i zástupů.  www.mudrsehnalova.cz

(internetové odkazy jiných zadavatelů nejsou správné)

 

 

PEVNÉ  ZDRAVÍ , TOLERANCI  A ŠTĚSTÍ  V ROCE 2017    

PŘEJE   ORDINACE  PL        MUDr. Naďa Sehnalová  s  Danou Ederovou

 

 

 

 

INFORMACE PRO PACIENTY - ČTĚTE !!!

 

Vzhledem ke zlepšování léčby a s přibýváním léků u jednotlivých pacientů Vás žádáme, aby jste si svojí medikaci vždy vypsali na lístek a předali zdravotní sestře podepsanou a následující den recepty napíši. Není možné telefonovat o recepty a přitom nevědět, jaké léky užíváte. Vaši chronickou medikaci by jste měli znát  anebo mít vypsanou. Telefonicky můžeme akceptovat vypsání maximálně 2 léků.

     V ordinaci máme určitý řád – viz ordinační hodiny. Prosím, aby jste respektovali rozpisy akutních a objednacích ordinačních hodin, poněvadž jen tak budeme všichni spokojeni. Nelze v době objednaných ošetřovat pacienty, kteří nejsou objednaní a nevědí, jak ordinujeme. 

Děkujeme za pochopení  MUDr.  N. SEHNALOVÁ