Pravidla pro vystavování a vedení dočasné pracovní neschopnosti

 

Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ NEREGISTRUJEME NOVÉ PACIENTY.

POUZE NOVĚ REGISTRUJEME DĚTI RODIČŮ, KTEŘÍ JSOU U NÁS REGISTROVÁNI.

 

Dle posledních informací je možno se zaregistrovat v ordinaci VŠEOBECNÝ LÉKAŘ v Neratovicích nebo na Mělníku.

 

PLATNOST DO ODVOLÁNÍ.

 

MUDr.Naděžda SEHNALOVÁ

 

Milí pacienti, je za námi rok 2019 a proto krátce zhodnotím toto období.

Přesto, že jsme částečně omezili registrace nových pacientů, absolutní počet registrovaných se lehce navyšuje.

Elektronizace zdravotnictví (ale i jiných odvětví) se neustále rozmáhá. Ačkoliv by měla spíše usnadňovat a zjednodušovat práci, máme stále více administrativy a naše medicínské vzdělání se upozadí na úkor jiných činností.  Do soukromých ambulancí (nejen praktických lékařů) často nelze sehnat kolegu na zástup nebo převzetí ordinace. A právě proto se prodlužují termíny k odborným ambulantním vyšetřením a výhledově tomu nebude lépe. Na druhou stranu se navyšují kompetence praktických lékařů, ale mnohdy v přeplněných ordinacích ani není prostor na další dispenzarizace. Nicméně v naší ordinaci dispenzarizujeme nekomplikované diabetické pacienty a všechny hypertoniky ( pacienty s vysokým krevním tlakem). U některých ne dobře kompenzovaných provádím holter tlaku, což je nadstandardní vybavení ordinace. Z dalšího nadstandardního vybavení máme přístroj na zhodnocení CRP , INR (krvácivost) a vyšetření stolice.

V naší ordinaci kromě léčebně preventivní péče provádíme i závodní péči.

Počet preventivních prohlídek je každoročně podobný, v roce 2019 jsme jich provedli 965. Očkujeme proti chřipce a proti pneumokoku, toto očkování je preventivní a hradí ho zdravotní pojišťovna u pojištěnců nad 65 let a vřele ho doporučuji. Též u nás očkujeme i jiné virové infekce na požádání, nejčastěji klíšťovou encefalitidu, žloutenky či jiné před cestou do exotických zemí.

Přivítala bych, kdyby se lidé sami aktivně zabývali prevencí a zdravým životním stylem, než-li vyhledáváním lékaře při každé maličkosti.

 

OPĚT JAKO KAŽDÝ ROK, BYCH SI DOVOLILA ZDŮRAZNIT, ABY JSTE VYHLEDÁVALI LÉKAŘE, JEN KDYŽ JE TO NUTNÉ!  BĚŽNÉ NASTYDNUTÍ NEPATŘÍ DO RUKOU LÉKAŘE. SAMI UČIŇTE PRO SVÉ ZDRAVÍ MAXIMUM.

 VZHLEDEM K NOVÝM ELEKTRONICKÝM NESCHOPENKÁM JE NEZBYTNÉ A DANÉ ZE ZÁKONA , ABY JSTE ŽÁDALI PO SVÝCH OŠETŘUJÍCÍCH ODBORNÝCH LÉKAŘÍCH KOMPLEXNÍ ZABEZPEČENÍ NEJEN PRACOVNÍ NESCHOPNOSTÍ, ALE I VYSTAVENÍM RECEPTŮ, RŮZNÝCH DOPORUČENÍ, SANITEK… (Ze zákona nejsem oprávněna evidovat pracovní neschopnost, pokud pacient opakovaně dochází k odbornému lékaři: prosím nenuťte mě porušovat zákon - pod pokutou)

Úspěšný rok 2020 s pokorou a láskou.      MUDr. Naďa Sehnalová a Dana Ederová

You are the best thanks a lot!