Rok 2023 je za námi.

Počet pacientů v ordinaci je poslední roky prakticky neměnný a kapacita ordinace je naplněna. Ošetřily jsme v ordinaci přibližně stejný počet pacientů  jako předešlé roky, ale výrazně přibývá distanční péče. Je ale třeba, aby lidé s chronickým onemocněním se objednávali do ordinace k vyšetření, nelze psát léky dlouhodobě bez kontroly u lékaře. Též nelze vše léčit po telefonu nebo mailu. Jedině snad  nekomplikovanou virózu je lepší vyležet doma, dále neroznášet a nás jen informovat.

 

V rámci závodní péče se ukončila ke konci roku 2023 spolupráce s fi RAMA, jelikož již nebylo časově únosné množství a náročnost vstupních prohlídek a jazyková bariéra stran zaměstnanců. Ostatní závodní prohlídky v ordinaci zůstávají : Arboeko, Hanka Mochov, Bohumil Červenka, všechny ZŠ a MŠ , obce  a další…

Budeme mít tak více času na preventivní prohlídky našich registrovaných pojištěnců , které mají velký smysl ke zjištění zdravotních rizik a odhalení počátku nemocí.

Nově od r. 2023 a v návaznosti 2024 jsou v rámci prevence a věku nové programy, avšak  ne všechny ZP je podporují. Nejlepší spolupráce je s největší VZP ČR. Jedná se nově o prevenci karcinomu prostaty a  prevenci osteoporózy.

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY HRADÍ :

- očkování proti tetanu – základní očkovací látkou Tetavax

- očkování proti klíšťové encefalitidě pro klienty nad 50 let

- očkování proti pneumokoku Prevenar 13 nad 65 let

- očkování proti chřipce nad 65 l.

 

Všichni jste již měli možnost se seznámit se zdravotní sestrou Monikou Gavendovou, Která je nedílnou součástí naší ordinace. Kromě práce u lékaře, vyřizuje v průběhu ordinace maily , telefonáty a informuje o laboratorních výsledcích. Slyším též od pacientů chválu a práce je pak veselejší.

Stává se, že se někdy nedovoláte. Pokud se nedovoláte můžete nám napsat mail ohledně objednání nebo potíží nebo přijet v době ordinace za sestrou, jak tomu bylo dříve.  

Prioritou jsou vždy pacienti v ordinaci, pak telefonáty a maily.

SMS ani MMS nepřijímáme, mobil máme pouze na volání.

Do mailu prosíme psát jen jasné, stručné informace a pokud zasíláte přílohu, tak jen nejnutnější zprávu. Na vstupních dveřích ordinace máme schránku, kam lze kdykoliv hodit zprávy.

 

OBJEDNÁVEJTE SE TELEFONICKY, MAILEM NEBO OSOBNĚ U SESTRY

www.mudrsehnalova.cz       praktikobristvi@gmail.com

VŠICHNI PACIENTI  S RESPIRAČNÍM ONEMOCNĚNÍM BUDOU PŘI NÁVŠTĚVĚ ORDINACE  POUŽÍVAT  RESPIRÁTOR !      

 

Přejeme klidný a zdravý rok 2024

                                                  

                                     MUDr. Naďa Sehnalová, sestra Monika Gavendová